Amerika İçerik Sitesi

Amerika İçerik Sitesi

Amerika’nın nabzını sizler için tutmaya devam ediyoruz. Dünyanın en güçlü ülkesi Amerika’da neler oluyor? Nasıl vatandaş olunur? Merak edilenleri sizler için paylaşıyoruz.

Amerikarehberi.com sitesinde Amerikan yaşamına kadar farklı kategorilerde birçok yazı sizleri bekliyor. İnternet üzerinde son dakika ABD haberlerini okumak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Yerli ve yabancı kaynaklardan alınan bilgilerle gündemi yakından takip edebilirsiniz. Günlük ulusal ve yerel yayınları sizler için takip ediyoruz.

Amerika E2 Vizesi

E-2 yatırımcı vizesi ABD`ye gelen yatırımcılara verilen vize türlerinden bir tanesidir. Ülkede yatırım yapmayı planlıyorsanız bu vizeden yararlanabilirsiniz. Vizeyi alabilmenin ilk kuralı ABD ile yatırımcının ülkesi arasında anlaşma bulunmasıdır. Türkiye’de bu ülkelerden bir tanesidir. Vizeyi alabilmek için gerekli olan yatırımın gereken miktarı karşılaması önemlidir.

Amerika E2 vizesi alabilmek için yatırım alt sınırı bulunmamaktadır. Bölge üzerinden yatırımın yeterliliği oran testi ile belirlenmektedir. E2 vize başvurusu Türkiye ve ABD’den gerçekleştirilebilir. Başvuru sonrasında mülakata tabi tutulacaksınız. Başvuru gerçekleştiren kişi gerekli belgelerini doldurup yetkili makama ilettikten sonra vizeyi almaya hak kazanır.

EB5 Yatırımcı Vizesi

EB 5 yatırımcı programı vizesi 1.000.000$ yatırım yapan kişilere verilir. Bu vize sayesinde ABD’de daimi oturum hakkı elde edebilirsiniz. Beş yılın sonunda ise ABD vatandaşlığı alabilirsiniz. EB-5 Yatırımcı Vizesi 10-15 ay arasında sürmektedir. Konsolosluğun yoğunluk durumuna göre randevular uzayabilir. EB 5 yatırımcısı olarak uygun olmanız durumunda eşiniz ve 21 yaşının altındaki çocuklarınızda bu haktan yararlanabiliyor. EB5 vizesi ABD’de kalıcı oturum ve vatandaşlık sağlayan programlardan bir tanesidir.

EB5 yatırımcı vizesine hak kazanmak için en az minimum 1.000.000 dolar yatırım yapmanız gerektiğini unutmamalısınız. Yapılacak yatırımın hedeflenmiş istihdam alanına gerçekleştirilmesi gerekir. Yatırım işlemlerinden sonra vizeyi almaya hak kazanabilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

İngiltere Vize Şartları

İngiltere Vize Şartları

Osgb ile İş Yaşamınızı Güvende Tutun

Osgb ile İş Yaşamınızı Güvende Tutun

Rusya Dil Okulları

Rusya Dil Okulları

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir