Bişektomi Kimler İçin Uygundur?   

Bişektomi Kimler İçin Uygundur?  

Bişektomi operasyonu, yanak inceltme operasyonu olarak tanımlanabilir. Özellikle son yıllarda, ekranda, ünlü simalarda görmeye alıştığımız operasyonlar arasındadır. Yüzleri çok daha incelmiş olan, daha uzun yüz hatlarına sahip olan ünlü simaları görmeye başladık. Bu da tabii ki insanların çok daha ilgisini çekmesine sebep oluyor. Hem erkekler hem de kadınlar bu operasyondan yararlanabilmektedirler. Ayakta uygulanan bir operasyon olmasıyla birlikte, işlem sonrasında kişiler hemen taburcu edilmektedirler.

Tabii ki akıllarda yer alan soru işaretleri de vardır. Operasyonun kimler için daha uygun olduğu merak edilmektedir. Herkes bu ameliyattan yararlanabilirler mi? Şunu belirtmeliyiz ki, kapalı burun estetiği ameliyatlarında da olduğu gibi ilk başta 18 yaş kuralımız vardır. Yaş sınırlamasının dışında, aşırı kilolu olan kişilere önerilmemektedir. 45 yaş üzeri olan bayanların da yanak inceltme operasyonuna girmeleri istenmeyenler arasındadır.

Bişektomi için uygun olup olmadığınız birtakım testlerle belirlenecektir. Hekimler, ilk aşamada gerekli testleri yaparlar sonrasında karar verirler. Operasyona giriş yapacak kişilerin zihinlerindeki diğer bir soru işareti ise risklerin olup olmadığıdır. Deneyimli cerrahlara kendinizi emanet etmiş olduğunuzda yaşayabileceğiniz en büyük sorun yanak ağrısı olacaktır. Bunun dışında çok ciddi riskler bulunmamaktadır. Revizyon burun estetiği gibi ikinci bir operasyona da genellikle ihtiyaç duyulmamaktadır.

Operasyon öncesinde mutlaka deneyimli ve alanında uzman cerrahları araştırmalısınız. Yüzünüzü emanet etmiş olduğunuz cerrahın başarısı, genel itibariyle operasyonun başarısı anlamına gelmektedir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

En Çok Tercih Edilen Elektronik Sigara Modelleri

En Çok Tercih Edilen Elektronik Sigara Modelleri

Otel ve Spa Merkezi

Otel ve Spa Merkezi

Çil Lekeleri İçin Kalıcı Çözüm Önerileri

Çil Lekeleri İçin Kalıcı Çözüm Önerileri

En İyi Protez Saç Firması Oscar Hair Protez Saç Tasarım Merkezi

En İyi Protez Saç Firması Oscar Hair Protez Saç Tasarım Merkezi

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir