Diş Estetiğini Bozan Unsurlar Nelerdir?   

Diş Estetiğini Bozan Unsurlar Nelerdir?  

Dişlerimizin güzelliği gülüşümüzün güzelliğidir. Çenemizin güzelliği, yüzümüzün güzelliğidir. Bu yüzden, diş estetiği konusunda, her geçen gün çok daha çarpıcı şekilde gündemde yerini almaya başlamıştır. Kozmetik diş hekimi ya da diş estetisyenlerinin varlığı da günden güne artış göstermeye devam etmektedir. Günümüz dünyasında dış görünüşün artık son derece güçlü bir şekilde kişinin etiketi olduğunu biliyoruz. Dahası, güzel bir gülümsemeye sahip olan bir insan, çevresine pozitif enerji yaymaktadır ve her zaman ilgi odağı olmayı da başarmaktadır.

Diş estetiği genellikle yanlış bir tanıma, kalıba sığdırılmaktadır. Daha çok porselen kaplama üzerinden ya da diş beyazlatma üzerinden konu tartışılmaktadır. Oysa böyle bir algı tamamen yanlıştır diyebiliriz. Diş estetisyenleri, kozmetik amaçlar doğrultusunda hareket ediyor olsalar da, uzmanlıkları gereğince her detaya dikkat etmek zorundadırlar.

Başlığımızda yer almakta olan soru işaretine yanıt araştırmakta olan diş hekimleri için en önemli konuların başında ortodonti sorunlarının varlığı bulunur. Çene iskeletinde eğrilik ve fazla arkada ya da önde olması gibi birtakım aşırılıklar araştırılır. Çarpık dişler bulunuyor mu, kapanış düzgün mü? Bütün bu süreçler, diş estetisyenleri ile özel ve kişisel çalışma süreçlerinde ele alınmaktadır.

Doğuştan gelmiş olan çene kemiği yapısındaki eğrilik ya da bazı birtakım diş yapısındaki sorunlar, giderilebilmektedir. Diş eksikliği durumunda İmplant tedavileri ile uzun süreli garanti kapsamında çözüm sağlanabilmektedir. Tüm bunlar, diş estetiği sürecindeki ayrı ve temel taşlar olarak önem arz etmektedirler.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

En Çok Tercih Edilen Elektronik Sigara Modelleri

En Çok Tercih Edilen Elektronik Sigara Modelleri

Otel ve Spa Merkezi

Otel ve Spa Merkezi

Çil Lekeleri İçin Kalıcı Çözüm Önerileri

Çil Lekeleri İçin Kalıcı Çözüm Önerileri

En İyi Protez Saç Firması Oscar Hair Protez Saç Tasarım Merkezi

En İyi Protez Saç Firması Oscar Hair Protez Saç Tasarım Merkezi

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir