Aileler İçin Ek Gelir

Aileler İçin Ek Gelir

Günümüzde bir çok aile geçim sıkıntısı çekmektedir. Bakabileceklerinden fazla çocuk yapmak ve çocuklarının eğitim masraflarını karşılayamamak ebeveynlerin en çok şikayet ettikleri konulardır. Gelişme sürecinde olan bir ülke olduğumuz için henüz doğum kontrol yeterince yaygınlaşmamıştır ve bu sebeple aileler bakabilecekleri kapasitelerin üzerinde ki sayılarda çocuklara sahip olabilirler. Bunu özellikle okumamış ve cahil kalmış kesimlerde görmek mümkündür.

10 çocuk ile bir göz odada yaşayan aileleri sürekli haberlerde duymaktayız. Bakamayacakları çocukları yaptıkları için bir geçim sıkıntısı içerisine girerler ve ek gelir ihtiyacı duyarlar. Bu ek geliri faal bir işten elde etmek oldukça zordur çünkü zaten mevcutta çalıştıkları işler oldukça yorucudur. Bu durumlarda ailelerin imdadına internetten para kazanma üzerine kurulmuş firmalar yetişir. Bu firmalar üzerinden yapılabilecek bir çok farklı iş vardır. Anket doldurmak, eğitim videoları hazırlamak ya da yazarlık yapmak bunlardan sadece bir kaçıdır. Bu sebeple ek gelir arayışı içine giren aileler eğer internet ortamına ve bilgisayara yeterince hakim durumdalarsa internet üzerinden çalışmayı tercih ederler. Bu sayede ekstra bir fiziksel efor sarf etmeden evden çalışabilmekte ve ailelerine de zaman ayırabilmektedirler. Aksi taktirde çocuklar anne ve babaları ile yeterince zaman geçiremeden büyümüş olurlar. Zaten geçim sıkıntısı içinde büyüyen çocuklar için bu oldukça zordur.

Geçim sıkıntısı içine giren ebeveynler çocuklarına bunu çok fazla hissettirmeden çözmeyi isterler. Gelişim sürecinde ki çocukların neyden ne kadar etkileneceğini kestirmek oldukça zordur. Bu sebeple evden yapabilecekleri işleri daha çok tercih ederler. İnternet üzerinden yazarlık yapmak bu tercihlerin başında gelir. Bir ebeveyn günde yaklaşık 4 saatini ayırarak günde 300 kelimelik 3 adet makale yazabilir ise bu ayda yaklaşık olarak 300 TL’ ye denk gelir. Evde oturarak televizyon izleyeceğiniz vakti yazarlığa yönlendirmeniz yeterli olur. Aynı zamanda makale yazacağınız konu da araştırma yaparak da genel kültürünüzü geliştirme fırsatı bulur ve dünyayı daha yakından tanıyabilirsiniz. Daha önce adını dahi duymadığınız bir şehir hakkında 10 adet makale yazmanız istenebilmektedir. Bu durum da yeni bir şehir ile tanışmış olursunuz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Firma Kaydı Online Bir Şekilde Yapılır mı?

Firma Kaydı Online Bir Şekilde Yapılır mı?

Oyunlarda Üstünlük Sağlamak Çok Kolay

Oyunlarda Üstünlük Sağlamak Çok Kolay

SMM Panel Bayilik Avantajları

SMM Panel Bayilik Avantajları

Youtube Beğeni Hilesi Var Mı?

Youtube Beğeni Hilesi Var Mı?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir